Akademické mistrovství ČR v požárním sportu.

Ve dnech 29. - 30. dubna 2015 se soutěžní družstvo složené ze žáků oboru Požární ochrana zúčastnilo Akademického mistrovství ČR v požárním sportu.

Letošní výprava na Akademické mistrovství České republiky v požárním sportu byla bohužel od začátku provázena problémy.

Ještě než jsme vůbec vyrazili, zranil se jeden člen týmu a jedna členka týmu onemocněla. Tím se nám na poslední chvíli rozpadlo družstvo smíšeného útoku. Ale do Ostravy jsme přesto vyrazili s odhodláním: „Nevzdáme se a zabojujeme o co nejlepší výsledek!“ Nakonec jsme dokázali získat dvě umístění na stupních vítězů. Stříbrný Josef Adam zvládl 100 metrů s překážkami v čase 17:16, což byl druhý nejlepší čas na mistrovství v naší kategorii. Další skvělé umístění - zlatou příčku - vybojovala štafeta ve složení Jan Zmarzlák, Filip Prinz, Josef Adam a Roman Kohout. Bohužel nám hodně chyběla ženská štafeta a smíšený útok, abychom mohli zaútočit na celková medailová místa v kategorii středních škol. Po konečném sečtení bodů jsme obsadili čtvrtou příčku. Pouhý jeden bod nás dělil od bronzového úspěchu!

Pevně doufáme, že příští rok najdeme v prvních ročnících slečny, které bude bavit požární sport a rozšíří naše družstvo reprezentačního výběru do Ostravy.