Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště, Dubno

Dubno 100, 261 01 Příbram 1

Zřizovatelem je Středočeský kraj
logo kraj

Telefon: 318 679 041
Email: .
IČ: 00659771

Přeložit

Přihlásit

Přihlásit se mohou jen registrovaní uživatelé (učitelé)!

v rámci praktického vyučování 1. ročníků překonala veškerá očekávání!

Hned na začátku dvoudenního odborného výcviku nám náš vyučující sdělil, že si můžeme podle naší vlastní představivosti nebo podle fotografií a obrázků vytvořit výrobky z kovového materiálu, který je určený pro běžnou výuku ve školních dílnách. Jednalo se zejména o matice, podložky, kousky ocelových tyčí a plechu.

Pro nás všechny to byla parádní výzva!

Najednou měl každý z nás volnou ruku při tvorbě a bylo jen na nás, jakým způsobem naložíme s přiděleným materiálem a jak bude vlastní výrobek vypadat ve finální úpravě.

Co dodat

Představivosti se meze rozhodně nekladly!! Inspirací nám byly i fotografie, které nám dal pan učitel k dispozici. Pustili jsme se tedy do práce. Některé napadlo udělat miniaturní motorku, panáčka v pohybu, sportovce a jiné zase například invalidní vozíček. Co nápad, to originál A vše jsme měli ve vlastních rukou. Pravda, s konečnou úpravou nám trošku pomohl pan učitel, ale jen tak, že hotové výrobky nastříkal chromovou barvou.

Na závěr bychom chtěli dodat, že nás tento druh práce moc bavil. Bylo to pro nás něco nového, inspirativního a zajímavého. Navíc jsme naše výrobky mohli použít jako milé dárky pro své přátele a kamarády.


Natálie Lišková, Monika Kalinová
Žákyně studijního oboru Požární ochrana


  • Poslední aktualizace: středa 03 červenec 2019, 06:43:39.

Návštěvnost webu: Dnes: 63 >> Tento týden: 63 >> Tento měsíc: 1261 >> Celkem: 1355530

Go to top