Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště, Dubno

Dubno 100, 261 01 Příbram 1

Zřizovatelem je Středočeský kraj
logo kraj

Telefon: 318 679 041
Email: .
IČ: 00659771

Přeložit

Přihlásit

Přihlásit se mohou jen registrovaní uživatelé (učitelé)!

Ve dnech 19. a 20. dubna, jsme se zúčastnili III. ročníku středoškolského mistrovství v požárním sportu, které se konalo v Pardubicích.

Čtvrteční ráno se celý tým sešel na Dubně. Ve chvíli, kdy bylo vše naloženo, jsme nasedli do autobusu a v půl šesté jsme vyrazili směrem do Pardubic. Cesta byla poměrně dlouhá a někteří ještě doháněli spánkový deficit. Přibližně za dvě hodiny jsme dojeli na místo a začali odnášet všechny potřebné věci na závodiště, kde jsme strávili celé dva dny.
V 8 hodin proběhla prezence družstev, po té přibližně v 9 hodin byla porada vedoucích, kam za náš tým šla Markéta Křížková a Petr Zetek. Vše vypuklo v 10 hodin. První disciplínou byl běh na 100 m s překážkami. Jako první přišli na řadu chlapci, kteří si běh užili naplno. Děvčata startovala v půl druhé, hned v prvním rozběhu jsme měli zastoupení za náš tým. Po odběhnutí této disciplíny následovala štafeta, kterou tentokrát startovala zároveň děvčata i chlapci. Štafety nedopadly podle našich představ, ale byli jsme rádi, že pokusy byli platné a nikomu se nic nestalo. Touto disciplínou skončil náš první závodní den. Nesnesitelné horko nás rychle odehnalo na koleje pardubické univerzity, kde jsme byli ubytovaní.
Program druhého dne začal v půl osmé, po té proběhl krátký nástup. Ihned po nástupu se začaly běhat požární útoky. Vylosovaly jsme si startovní číslo 1, a proto první rozběh patřil nám. Kvůli špatnému materiálu jsme měly neplatný pokus, podaly jsme protest, který nám byl uznán. Našim chlapcům se vedlo o něco lépe, všechny útoky byly platné. Když skončily útoky přišla na řadu poslední disciplína věž. Tuto disciplínu za nás odběhali Petr Zetek a Radim Knotek. Touto disciplínou mistrovství skončilo a všichni čekali na vyhlášení výsledků. Chlapci se umístili na krásném 3. místě, které jim zajistilo postup do Ostravy, kde se konalo vysokoškolské mistrovství v požárním sportu. Děvčata skončila na 11. místě.
Závodní dny byly nabité a plné zážitků, všichni si užívali krásného počasí i závodní atmosféry. Nikomu se nic nestalo. Paní učitelka nás ve všem podpořila a pomohla, moc jí za to děkujeme. Na příští ročník už se netrpělivě těšíme.

Veronika Hejnicová a Adéla Grygarová 1.PT


  • Poslední aktualizace: čtvrtek 10 leden 2019, 11:31:09.

Návštěvnost webu: Dnes: 62 >> Tento týden: 507 >> Tento měsíc: 2085 >> Celkem: 1331511

Go to top