Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště, Dubno

Dubno 100, 261 01 Příbram 1

Zřizovatelem je Středočeský kraj
logo kraj

Telefon: 318 679 041
Email: .
IČ: 00659771

Přeložit

Přihlásit

Přihlásit se mohou jen registrovaní uživatelé (učitelé)!

Institut rozvoje Krajské hospodářské komory StČ, z.s. připravil a zorganizoval pro naši školu exkurzi do firem ŠKODA Auto v Mladé Boleslavi a TRW Carr ve Staré Boleslavi. Akce se uskutečnila 1. prosince v rámci projektu: „Zvýšení odborných znalostí mladých ve Středočeském kraji“.

Exkurze se zúčastnili žáci 2. a 3. ročníku oboru automechanik se svými pedagogy. Dopravu zajistila společnost Brdabus. V dopolední části jsme navštívili Škoda Muzeum. Velmi zajímavá prohlídka s průvodkyní nám přiblížila vývoj značky a tradici značky. Společně se Škodovkou jsme tak mohli cestovat časem až do současnosti. Muzeum se nachází v místech, kde se v minulosti vyráběly automobily, dnes sjíždí nové škodovky z výrobní linky hned vedle muzea a tam pokračovala naše prohlídka. Viděli jsme svařovnu s nemodernější linkou osazenou automaty a dále zajímavou lisovnu, kde bez zásahu lidské ruky z role plechu vznikají kovové části karosérie. Nejvíce se studenti těšili na montážní linku, zde probíhala finální kompletace Octávií. Organizace práce v této firmě je opravdu na vysoké úrovni, všude je pořádek, každý přesně ví, co má dělat a tomu samozřejmě odpovídá i pověst a oblíbenost značky ŠKODA.
V druhé části dne jsme navštívili Starou Boleslav a na jejím okraji firmu TRW Carr, která je integrována do světové společnosti ZF. Nejprve nám byla představena firma a její výrobní program v rámci naší republiky i celého světa. Hlavní náplň jsou bezpečnostní technologie a mobilita budoucnosti. Cílem společnosti je svět bez nehod a emisí. Ale vrátíme se k závodu ve Staré Boleslavi, zde je hlavním předmětem činnosti výroba bezpečnostních pásů a zámků, západek a horních nastavení. Dále pak výroba prototypů a testování výrobků COP. Prohlédli jsme si celou výrobní linku, na programu byla výroba bezpečnostních pásů s pyrotechnickými předepínači. Odborní průvodci nám trpělivě popisovali činnost pracovníků ve výrobě a fundovaně odpovídali na otázky žáků. V současné době má firma problém s nedostatkem odborníků, tedy příležitost pro naše absolventy.
Na závěr nás čekala již cesta domů. Děkujeme paní Vladislavě Šizlingové z Krajské hospodářské komory za zprostředkování této tématické exkurze. Vývoj automobilů se nezastaví, celý proces výroby je dnes na vysoké odborné úrovni, od vývoje až po finální automobil. Jsme rádi, že jsme byli při tom. Naši žáci jsou připravováni na diagnostiku a opravy vozidel a tento pohled do výroby jim určitě mnoho v profesní odbornosti přinesl.


Bc. Jiří Šimonovský, učitel OV

exkurze 12 2017 1

exkurze 12 2017 2

  • Poslední aktualizace: čtvrtek 10 leden 2019, 11:31:09.

Návštěvnost webu: Dnes: 62 >> Tento týden: 507 >> Tento měsíc: 2085 >> Celkem: 1331511

Go to top