Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště, Dubno

Dubno 100, 261 01 Příbram 1

Zřizovatelem je Středočeský kraj
logo kraj

Telefon: 318 679 041
Email: .
IČ: 00659771

Menu

Přeložit

Přihlásit

Přihlásit se mohou jen registrovaní uživatelé (učitelé)!

Také letos se konají kurzy svařování určené pro žáky oboru Instalatér.

Instalatéři II. ročníku 16. října ukončili kurz svařování plastů. Jedná se o polyfúzní svařování používané pro vzájemné spojování trubek z termoplastů pomocí tvarovek, dimenze 16-125 mm určených zejména pro vnitřní rozvody vody a topení. Školení v rozsahu pěti dnů provedla firma UNO Praha, která na závěr po provedení praktické a teoretické zkoušky žákům vystaví průkaz svářeče plastů.

svarovani 2015 1 svarovani 2015 2

Žáci III. ročníku oboru instalatér v pátek 23.10.2015 úspěšně ukončili měsíční kurz svařování a řezání plamenem. Zde se pod vedením instruktora naučili svařovat potrubí, což je v jejich profesi nezbytné. Nemalé náklady na získání oprávnění svařovat hradí škola a přispívá tímto k podpoře rozvoje řemesel. Žáci by pak měli tyto znalosti jak zúročit a tak dokázat, že nejen obor instalatér, ale i jiné obory jsou v naší společnosti potřebné a manuální práce není nic urážejícího, ba právě naopak. Dobrý řemeslník je dnes velmi žádán a ceněn.

svarovani 2015 3 svarovani 2015 4

Jako poslední v tomto školním roce proběhne v měsíci dubnu, opět pro žáky III. ročníku oboru instalatér, kurz pájení a lisování mědi. Po provedení praktické a teoretické zkoušky obdrží žáci průkaz, který je opravňuje pájet na měkko při montáž topení, teplé a studené vody nebo lisovat a pájet natvrdo při montáži plynového rozvodu.


Kurzy svařování plamenem, svařování plastů, pájení a lisování mědi probíhají v rámci výuky oboru instalatér ve školních dílnách a svařovně, kam jednotliví instruktoři za našimi žáky dojíždějí. Všechny úspěšně absolvované kurzy s vydanými doklady si odnášejí sebou do života. Po ukončení studia tak mají absolventi všechna potřebná oprávnění, která jim usnadní začátek jejich profesní kariéry a uplatnění na trhu práce.

Pavel Nešvara, učitel OV

 

  • Poslední aktualizace: středa 05 srpen 2020, 12:00:57.

Návštěvnost webu: Dnes: 35 >> Tento týden: 193 >> Tento měsíc: 298 >> Celkem: 1406779

Go to top