Střední odborná škola a
Střední odborné učiliště, Dubno

Dubno 100, 261 01 Příbram 1

Zřizovatelem je Středočeský kraj
logo kraj

Telefon: 318 679 041
Email: .
IČ: 00659771

Menu

Přeložit

Přihlásit

Přihlásit se mohou jen registrovaní uživatelé (učitelé)!

V pátek 16. června 2017 se na naší škole SOŠ a SOU Dubno uskuteční již 8. ročník soutěže TFA mladého hasiče a 4. ročník mistrovství středních škol České republiky v disciplínách TFA.

TFA Dubno je určené pro členy SH ČMS, studenty středních škol (všechny SŠ), dále pro studenty vysokých škol se zaměřením na požární ochranu a příslušníky Hasičského záchranného sboru ČR.Jsou zde kategorie mladí hasiči od 12 do 14 let, muži od 15 do 40 let a ženy od 15 do 40 let. Mistrovství je určeno pro všechny studenty středních škol.

Minulý rok nás den před závodem zastihlo špatné počasí a trať se nám schovala pod vodou. Na trati byl doslova bazén, kde bylo místy až po kolena vody, což nám hodně zkomplikovalo přípravy. Naštěstí naši žáci perfektně spolupracovali a společnými silami se jim podařilo vodu z trati odstranit. 

Druhý den ráno se dodělávaly poslední přípravy, počasí nebylo zrovna dvakrát dobré, byla zima a všichni měli obavy, aby nezačalo znovu pršet, ale naštěstí postupem času se udělalo krásné počasí. Trať byla sice mokrá, ale to nám nevadilo, a pustili jsme se do soutěžení. První kategorie byli muži, druzí mladí hasiči a nakonec ženy.

Minulý rok naši soutěž vysílala on-line internetová hasičská televize FireTV, která i letos bude vysílat přímý přenos a bude i k dispozici záznam, kdo by nestihl přijet nebo se podívat on-line.

Chtěli bychom poděkovat sponzorům za krásné ceny, poháry a medaile, dále také partnerům za spolupráci, kteří nám zapůjčili stany, nábytek a dýchací přístroje.
Výsledky škol na TFA 2016:

1.místo - SPŠCH Pardubice

2.místo - SOŠ a SOU Dubno

3.místo – SOŠ a SOU Kladno, Dubská

První místa v kategoriích mistr a mistryně SŠ ČR obsadili žáci naší školy z Dubna.

Všechny výsledky loňského TFA najdete na stránkách www.dubno.cz. Prohlédnout si také můžete obrázky ze soutěže ve fotogalerii.

Minulý rok jsem tuto soutěž viděla a zažila poprvé na vlastní kůži a zkusila jsem si, jaké to je, cítit se jako opravdový hasič. Dle mého názoru je TFA velice zajímavá soutěž a jsem ráda, že máme takovou soutěž na naší škole. Myslím si, že se tato soutěž líbí spoustě lidí, kteří mají rádi adrenalin, požární sport a věci spojené s hasiči. Na první pohled se soutěž zdá být jednoduchá, ale každý, kdo má alespoň malou odvahu zkusit tuto soutěž, pozná, že to není zase tak jednoduché, jak to vypadá.

Doufám, že se někdy uvidíme na této soutěži a společně všichni zabojujeme a ukážeme svou sílu. Věřím, že tento rok bude mít zase tak skvělé fanoušky a že se přijedou podívat i nové tváře.


M. Křížková 2.PT

 

Co nás čeká

Go to top